הילה אפללו נטורופתית

שמי הילה אפללו, אני נשואה ואימא לנועם, אורי ואופק, ומטפלת נטורופתית מוסמכת. הרצתי במשך שנים באוניברסיטה הפתוחה, ב"מירב" בית הספר לרפואה משלימה של "מכבי שירותי בריאות" וכן בבית הספר לרפואה משלימה בסמינר הקיבוצים. אני פועלת בחברות וארגונים בהעברת סדנאות והרצאות וכן בייעוץ, הדרכה וליווי בניית תוכניות ארוכות טווח לשיפור בריאות העובד. מרצה בעמותות כמו "האגודה למלחמה בסרטן" וב"מעגן תשקופת" ומנהלת את אתר האינטרנט "חיים אורגניים", האתר האורגני הראשון והותיק בישראל, המספק שפע של מידע איכותי על תזונה ואורח חיים בריא וכן מתכונים בריאים.

 

סיימתי בהצטיינות יתרה את התואר השני במנהל עסקים, עם התמחות בפסיכולוגיה עסקית וניהולית. במהלך הלימודים רכשתי כלים להבנה מעמיקה יותר של ארגונים, של תרבות והתנהגות ארגונית המסייעים לי לבנות טוב יותר, תכניות בריאות המותאמות לארגון לתרבות שלו ולצרכי העובדים.

 

למה נטורופתיה?  

אחרי מספר שנים שהסקרנות והרצון לדעת יותר על דרכים טבעיות לשפר ולשמר את הבריאות, הלכה והתגברה, התחלתי לחפש מקורות מידע. אחרי שבחרתי מקום ללמוד בו (הומיאופתיה דווקא) החל באופן מפתיע מצב בריאותי להתדרדר, הסימפטומים היו כה חריפים עד כי הקשו עלי לתפקד ואיכות החיים שלי נפגעה ללא הכר. לרפואה המערבית לא היה מה להציע לי ופניתי לטיפול הומיאופתי שלא עלה יפה. בשלב הזה הרגשתי אבודה, כמעט שנה במצב ירוד שהלך והחמיר וללא כל פתרון נראה באופק.

ואז פניתי לטיפול נטורופתי וביום שבו התחלתי טיפול נטורופתי השתנו חיי ללא הכר, קודם כל הבנתי שאני לא חסרת אונים ויש לי את היכולת לעזור לעצמי להחלים - למדתי על כוח הריפוי הטבעי של הגוף שלי בהדרכת המטפלת שלי רכשתי כלים לחיות נכון יותר, לאכול את מה שמתאים לי, להתמודד עם מתחים ועוד.

חשוב מאד לציין ושאף אחד לא יטעה, לא קיבלתי שיקוי קסם או אנרגיות מופלאות, השקעתי, התמודדתי עם שינויים משמעותיים באורך החיים ובתקופת הטיפול נדרשתי לתזונה שלא פשוט להתמיד בה, זה לקח זמן אבל הייתה תמורה והיה ללא ספק כדאי. אחרי כשבוע הייתה הטבה ראשונית ובהדרגה נעלמו הסימפטומים כליל ולא שבו עד עצם היום הזה.

מסלול ההכשרה כנטורופתית מוסמכת

באותה תקופה כבר התחלתי ללמוד במגמת ההומיאופתיה, ובחרתי לעבור ללמוד נטורופתיה.

למדתי בתוכנית הלימודים ה 4 שנתית של המכללה למנהל, תוכנית שבנו פרופסור רפי קרסו, דר' שי פינטוב - מנהל שיר"מ (שירותי רפואה משולבת) בבית החולים אסף הרופא ודר' דני קרת – נטורופת ותיק, שהוא גם רופא מערבי וגם בעל תואר בנטורופתיה מאוניברסיטת בסטיר בארה"ב.

חומר הלימודים היה פרי מחקרים מדעיים שפורסמו בכתבי העת הטובים והנחשבים ביותר בעולם הרפואה. ונבנה על פי מודל תוכנית הלימודים לתואר ראשון בנטורופתיה של אוניברסיטת בסטיר.

ההתמחות בת השנתיים התקיימה בבית החולים אסף הרופא וסיפקה המון ידע, ניסיון ומפגש עם מגוון רחב של מקרים מהקלים ביותר ועד מורכבים מאד' שטופלו תחת פיקוח רפואי.

היום

היום אני מטפלת בכל מגוון הגילאים, במגוון רחב של מחלות וסימפטומים מבעיות במערכת העיכול, אלרגיות ואי סבילות למזון, בעיות עור, עודף משקל, הכנת הגוף להריון, ייעוץ תזונתי וליווי נשים בזמן טיפולי פוריות, התאמת תזונה לתקופת ההריון וההנקה, הדרכת הורים לגבי תזונת תינוקות, ילדים ובני נוער. יש לי נסיון עשיר בהקניית אורח חיים בריא לסובלים ממחלות כרוניות כמו סכרת, לחץ דם, מחלות פרקים, פסוריאזיס, לב וכלי דם המסייעים (שיפור ומניעת התדרדרות), אני מסייעת למחלימים ממחלת הסרטן - בגיבוש אורח חיים שיתאים להם ויחזק אותם ועוד.

הטיפול הנטורופתי מתאים כמובן גם לאנשים בריאים המעוניינים לסגל לעצמם אורח חיים בריא כדי לשמר את בריאותם לאורך זמן.

 

ליצירת קשר