הזמנה למסע

קצב החיים המהיר בעולם המודרני, המזון המהיר, המעובד והמשומר, הירידה ברמת הפעילות הגופנית ואיכותה, המתח המתמיד בין הבית לעבודה למשפחה, האינטנסיביות והסטרס הבלתי פוסקים ועוד, משאירים רושם עמוק ומצטבר על הגוף-נפש שלנו.
חריגות במדדים פיזיולוגיים כמו שומני דם גבוהים, יתר לחץ דם, עודף משקל, ערכי סוכר גבוהים ורבים אחרים מופיעים בגילאים צעירים יותר ויותר, מספר המקרים של מיגרנות, דיכאון, הפרעות שינה, בעיות זכרון , דימוי גוף ירוד, חוסר בטחון עצמי וכו' רק הולכים וגדלים בכל שנה. כל זה כמובן בלי להתייחס לעליה חדה במספר מקרי הסרטן ומחלות הלב .


למה חשים כבדות, ומתקשים לתפקד אחרי הארוחה?

למה סובלים כל כך הרבה אנשים מפעילות לקויה של מערכת העיכול?

למה מערכת החיסון שלנו הופכת פגיעה יותר ויותר ואנחנו חולים יותר?

למה מקרים של כאבי ראש נפוצים כל-כך?

למה סובלים יותר ויותר מכאבי צוואר וגב?

התשובות לשאלות אלו ורבות אחרות, מצויות רובן באורח החיים שאנחנו מקיימים.הרפואה הטבעית רואה את האדם כמכלול גוף ונפש ומשתמשת בתזונה ככלי עיקרי במניעה ובטיפול במחלות בנוסף לתנועה, מגע, התמודדות עם מתחים ועוד .
בעיות הבריאות המטרידות אותנו, הקטנות כמו גם הגדולות מקורן במספר גורמים : תורשה, סביבה ואורח חיים. אורח החיים והסביבה מאפשרים בד"כ לנטייה הגנטית לבוא לידי ביטוי, וזה גורם לחוסר איזון היוצר חולי.
המסע אל הבריאות ואיכות החיים הוא המתנה החשובה ביותר שתוכל לתת לעצמך , זו ההזדמנות שלך לקחת אחריות על חייך ובריאותך ולהשפיע באופן משמעותי על איכות החיים שלך ולהגיע הכי קרוב שאפשר לאיזון.
המסע לא פשוט, הוא הדרגתי ואיטי אבל הוא עמוק ואמיתי, אין ניסים, אין קסמים, אנחנו לוקחים אחריות על החיים שלנו ועל בריאותינו ודואגים לעצמנו באופן הוליסטי ומלא (גוף ונפש) .


מסע אישי
למסע הזה יוצאים לבד, אף אחד לא יכול לעשותו בשבילנו, לקצר אותו או לקחת אותנו טרמפ. אנחנו פוסעים בנתיב בו בחרנו על שתי רגלינו ובשבילנו, והכי חשוב לזכור שכל צעד שנעשה, קטן ככל שיהיה מקרב אותנו ליעד.
לחלקנו המסע יארך חודשים ארוכים ואף שנים ולחלקנו שבועות ספורים, יהיו עיכובים ומכשולים , יהיו גם הפוגות למנוחה . לעיתים יצעדו לצידנו חברים, עמיתים לעבודה, ואם יהיה לנו מזל יצטרפו גם בני הזוג והילדים לגמוע את הדרך לצידנו. הם יוכלו לתמוך כשקשה ולחלוק בקושי אבל שיהיה ברור, איש מהם לעולם לא יוכל לצעוד במקומנו.


צידה לדרך
כמו בכל מסע יש להצטייד היטב, להתוות מראש את הדרך ולקבוע את היעד, לאסוף מידע חשוב על אופי הדרך , מקורות המים והמזון, סכנות ומכשולים, מוקדי חירום וטיפול רפואי.


מה עושים כשמגיעים ליעד?
חלקנו יצאנו בעבר למסעות שונים במטרה להגיע ליעדים שונים: לרדת במשקל, להפסיק לעשן, לסיים את הלימודים, להיכנס לכושר ועוד, איך שומרים על התוצאות, איך מסתגלים למצב החדש ושומרים על האיזון?


איפה אני במסע שלכם?
במסגרת המסע אל הבריאות ואיכות החיים אני מציעה לכם בעיקר שירותי דרך : מידע, צידה, כלים, כוון והדרכה לפני היציאה לדרך במהלכה ובהגעה ליעד.
בהרצאות :למה בכלל כדאי לצאת למסע אל הבריאות ואיכות החיים? מהם הגורמים המסכנים את בריאותינו ואיכות החיים שלנו? כמו : עודף משקל, סטרס, חוסר תנועה, תזונה לקויה, שימוש יתר בתרופות (כמו משלשלים, נוגדי כאב וכו'), התמכרויות ועוד . מהם המצבים מהם נרצה להימנע? כולסטרול גבוה, רמות סוכר גבוהות, בריחת סידן, כאבים, מחלות ועוד.

מה קורה בגוף שלנו ולמה הוא זקוק: בינקות, בילדות, בגיל ההתבגרות, בגיל הפוריות, לפני הריון, בזמן ההריון, בהנקה, בגיל המעבר ובגיל הזהב. מה דרוש לגוף נפש שלנו כדי להגיע לאיזון? המלצות לתזונה, פעילות גופנית, דרכים להתמודדות עם סטרס, חשיבה חיובית ועוד. סדנאות בישול המלמדות איך ליישם הלכה למעשה את המלצות התזונה כדי שיהיה טעים ולא רק בריא, וטיפול נטורופתי אישי.


במסע אל הבריאות ואיכות החיים כל אחד בוחר בנתיב משלו וזה תמיד נתיב חדש,דרך שמעולם לא צעדו בה. כל אחד יבחר את הכלים המתאימים לו שישמשו אותו בדרכו ויעזרו לו להתמודד ולהתקדם בקצב שמתאים לו.

לפרטים נוספים לחצו כאן!