טיפול נטורופתי

מהי נטורופתיה?

נטורופתיה קלאסית
הנטורופתיה הינה גישה הוליסטית המאמינה כי מצבי בריאות או חולי הינם השתקפות מצבו של האדם כשלם, גוף ונפש. הנטורופתיה מתייחסת לכל תחומי החיים וגורסת כי אם נספק לגופנו את כל הדרוש לו: תזונה מתאימה, פעילות גופנית, התמודדות עם סטרס, תמיכה חברתית, עבודה מספקת, גישה חיובית ועוד, נוכל להגיע לאיזון שפירושו בריאות שלמה.

לכל אדם באופן טבעי יש כוח ריפוי פנימי ומטרת הטיפול הנטורופתי הוא לעודד את הכוח הזה לעשות את עבודתו. השאיפה היא לסייע לגוף להתמודד  ולרפא את עצמו ולא לעשות זאת בשבילו (כמו רוב התרופות המערביות). המטופל הוא שותף פעיל בריפוי ובשמירה על בריאותו באמצעות שינויי באורח החיים, דפוסי חשיבה ורגש.

הטיפול הנטורופתי משתמש בעיקר בתזונה, צמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים, התמודדות עם סטרס, מגע, התייחסות לתהליכי גוף-נפש ועוד, וכל זאת במטרה לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים. את הטיפול הנטורופתי ניתן להעניק בשילוב עם טיפול מערבי .

 
רפואה אינטגרטיבית
פעמים רבות פונים מטופלים לנטורופתיה במטרה להשיב את הגוף לאיזון ולהימנע מנטילת תרופות. ברבים מן המקרים משיגים שיפורים משמעותיים במדדים, דבר המאפשר הפחתה במינון של תרופה או הפסקת נטילתה. אולם, לנטורופת אין את הסמכות להוריד תרופות או לשנות את המינון והרופא המטפל (רופא קופ"ח) לרוב לא מוכן לשתף פעולה ואז נמצא המטופל בבעיה.

אני רואה בנטורופתיה רפואה קודם כל מונעת ואחר-כך משלימה אך לא אלטרנטיבית. יש לי ביקורת על הרופאים ועל הרפואה המערבית, אך יש לי גם כבוד להישגים, לידע ולכלים שפתחה במהלך השנים. אני מאמינה בדיאלוג בין הרפואה המערבית והמשלימה כשטובת החולה עומדת לנגד עינינו כל העת.

 במהלך ההתמחות שלי באסף הרופא פגשתי את ד"ר מיכאל אוורבוך – פנימאי מומחה מהשורה הראשונה המשמש גם כרופא משפחה, עם ראש פתוח ורצון אמיתי לסייע לחולים שלו. הדיאלוג הפורה ושיתוף הפעולה בינינו הולידו רעיון לשתף פעולה במרפאה אינטגרטיבית מחוץ לכותלי בית החולים. וכך מטופלים שמעדיפים טיפול טבעי תחת פיקוח רפואי, או מטופלים שמעוניינים להפחית מינונים וכמויות של תרופות בדרכים טבעיות ועוד, מוצאים פתרון הולם ואחראי.
מטופלים שיצליחו לגייס את שיתוף הפעולה של הרופא המטפל שלהם יזכו לטיפול מקיף ויסודי הרבה יותר. 


לטיפול נטורופתי במרכז ״המסע אל הבריאות ואיכות החיים״ בשריגים ליאון, חייגו 
052-3435558